filmy

Wentylacja

Tegoroczny kwiecień zaczął się u nas słoneczymi i bardzo ciepłymi dniami. Korzystając ze słonecznych dni rośliny wystrzeliły, co mogło wiosennego to zakwitło: mniszki, klony, śliwy, tarniny, a pszczoły entuzjastycznie znosiły do ula ich nektar. Jednak, nie wystarczy zebrać nektar, trzeba jeszcze coś z nim zrobić. Zobacz na filmie, co one robią.

Pyłek 2017

Wraz z wiosennym ociepleniem na pasieczyskach nastało ruchliwe ożywienie. Założyliśmy już poławiacze pyłku i wkrótce po tym mogliśmy wybrać pierwszy pachnący urobek.

Jak powstaje miód wielokwiatowy wiosenny w naszej pasiece?

Rzuć okiem jakie kwiaty odwiedzają pszczoły zbierające nektar, który później staje się miodem wielokwiatowym wiosennym. Przy okazji zobaczysz także jak wygląda miodobranie. Zapraszamy na film z naszej pasieki.

Chwila dla relaksu z filmem "Piękno zapylaczy"

Zapraszamy Was na film, na chwilę relaksu z zapylaczami.
 
 
"Piękno zapylaczy"

Z pszczołami na rzepak

Wędrówka z pszczołami na plantację rzepaku.

Wiosna w pasiece "Miody Bartkowiaka"

Wiosna rozwija swoje skrzydła. Wraz z każdym słonecznym dniem kwiaty otwierają pąki. Każde podwyższenie temperatury zachęca  pszczoły do wylotu z ula. Coraz częściej pojawiamy się w pasiece, żeby przeprowadzić wiosenne prace pielęgnacyjne. Jak wyglądają takie dni? Zobacz sam, zapraszamy!

Co to jest węza?

Zastanawialiście się kiedyś jak powstają ramki pszczele? Jak to się dzieję, że pszczoły budują w nich plastry? Oto krótka historia o tym podstawowym elemencie wyposażenia ula, który pszczelarzowi bardzo ułatwia pracę. Zapraszamy do oglądania:

Styczniowy oblot pszczół

Kiedy w styczniu nastaje wyraźnie ocieplenie, pszczoły mają możliwość oczyszczenia jelita. Widok intensywnie uwiających się owadów zimą jest dość nietypowy. Zapraszamy na film!

Subskrybuj RSS - filmy
Subskrybuj RSS - filmy
To prevent automated spam submissions leave this field empty.