pszczoły

Wentylacja

Tegoroczny kwiecień zaczął się u nas słoneczymi i bardzo ciepłymi dniami. Korzystając ze słonecznych dni rośliny wystrzeliły, co mogło wiosennego to zakwitło: mniszki, klony, śliwy, tarniny, a pszczoły entuzjastycznie znosiły do ula ich nektar. Jednak, nie wystarczy zebrać nektar, trzeba jeszcze coś z nim zrobić. Zobacz na filmie, co one robią.

Jak mogę pomóc pszczołom? Sierpień

Aktualnie nawiedzają nas fale upałów. Dbamy o pszczoły i ustawiamy im poidła z wodą. Wystarczy wiadro lub miska z wodą, na której pływa styropian lub wiązka trzcin, przykryte kawałkiem tkaniny lub mchu.

Może być to również płaska miska z kawałkami kory lub keramzytu i umieszczonymi kępkami mchu. Ważne: w czasie dnia trzeba zwracać uwagę, czy woda jest w poidle oraz ustawić je w zacienionym miejscu.

Na zdrowie! Dla dla nich i dla nas.

TAK, prześlij ten obrazek znajomym. Niech ich pszczoły też się napiją :)

Z pszczołami na rzepak

Wędrówka z pszczołami na plantację rzepaku.

Wiosna w pasiece "Miody Bartkowiaka"

Wiosna rozwija swoje skrzydła. Wraz z każdym słonecznym dniem kwiaty otwierają pąki. Każde podwyższenie temperatury zachęca  pszczoły do wylotu z ula. Coraz częściej pojawiamy się w pasiece, żeby przeprowadzić wiosenne prace pielęgnacyjne. Jak wyglądają takie dni? Zobacz sam, zapraszamy!

Styczniowy oblot pszczół

Kiedy w styczniu nastaje wyraźnie ocieplenie, pszczoły mają możliwość oczyszczenia jelita. Widok intensywnie uwiających się owadów zimą jest dość nietypowy. Zapraszamy na film!

Subskrybuj RSS - pszczoły
Subskrybuj RSS - pszczoły
To prevent automated spam submissions leave this field empty.