skóra

Co na pypcie na języku? Czyli leukoplakia, rogowacenie błony śluzowej jamy ustnej

Moja babcia była namiętną palaczką. Były to czasy, w których mało kto słyszał o zgubnym wpływie używek na zdrowie. Z papierosem w ustach zagniatała ciasto na pierogi, a obserwująca ją z nabożną fascynacją córka nie mogła uwierzyć, że popiół nigdy nie wylądował na stolnicy, a pierogi smakowały świetnie. Pewnego razu babci wyszły białe pypcie na języku. Pypeć sam w sobie nie jest określeniem medycznym, to żartobliwa potoczna nazwa, jaką nadaliśmy w rodzinie różnym dziwnym wypryskom czy wybrzuszeniom, które czasami pojawiają się na skórze. Babcię ogarnęła panika.

Pryszcze. Trądzik. Miód na pryszcze.

Pryszcze, obolałe miejsca, ropa i to uczucie, że bardziej chcesz się zapaść pod ziemię, aniżeli wyjść do ludzi. To uroki czasu dojrzewania, ale i również objawy rozchwiania równowagi hormonalnej z różnych przyczyn u osób dorosłych. Wysyp uporczywych czerwonych kraterów to może również być sygnał bardzo słabej jakości diety i pożywienia, któremu brakuje witamin i minerałów.

Domowe SPA jak zrobić maseczkę co wygładza skórę?

Dziś pora na świetną i prostą maseczkę, żółtkowo-miodowo-cytrynową, która odżywia, wygładza, ściąga pory i rozjaśnia skórę.

W sam raz, kiedy masz chwilę dla siebie. 

Subskrybuj RSS - skóra
Subskrybuj RSS - skóra
To prevent automated spam submissions leave this field empty.